Recenze produkt Night Pearl IR510

Recenze produkt Night Pearl IR510Hitem letošní sezóny je novinka a to termovizní přístroj Night Pearl IR510, který disponuje jádrem 384x288px, o rychlosti zobrazení obrazu až 60Hz a neskutečnou výdrží na baterie. Můžete takto pozorovat zvěř až 10 hodin v kuse! Absolutní novinku provází velká očekávání a tak se společně začtěme do recenze. :)

Termovizní pomocník Night Pearl IR510

 

Lov černé zvěře, ale obecně i výkon práva myslivosti obnáší spousty radostných chvil při lovu i pozorování a jistě každého z vás někdy nemile překvapilo brzké setmění. Sešeřilo se tak, že i dokonce výborným denním dalekohledem nebylo možno se podívat, zdali jsou před posedem prasata či ne. Noční vidění je velmi populární již několik let a také velmi rozšířené mezi myslivci. Na trh však přichází nové a výkonnější technologie, se kterými uvidíte pohybující se kus zvěře na stovky metrů. Dokážete vidět zvěř zpoza houští, v naprosté tmě i za hustého deště. Obrovskou výhodou termovizních pozorovacích monokulárů je jejich schopnost použití v mlze. I když nevidíte ani na krok, termovize odhalí, jestli na vnadiště došel divočák nebo kus vysoké. Pomocí termovize můžete dohledat také střelenou zvěř. Čerstvě zhaslá zvěř je vidět jak na louce, tak i v lese. 

Nová řada Night Pearl IR510 má oproti předchozí verzi (Guide IR510) řadu vylepšení. 
- kvalitní a poctivou optickou soustavu
- průměr vstupní čočky 19mm
- téměř neslyšitelný režim kalibrace obrazu
- speciální červený režim pro vyhledání zvěře

Termovizní přístroje fungují na principu přijímání tepelných vln a jejich použití je v celé řadě odvětví, jak průmyslu, stavitelství, bezpečnosti tak i při lovu. Na trhu je již několik výrobců kvalitních termovizních přístrojů a jedním z nich je právě společnost Night Pearl. O jejímž velmi úspěšném modelu IR518 jste se mohli dočíst v loňském zářiovém čísle časopisu Lovu Zdar. 

 

 

Pořekadlo říká o zlatém vrcholu večera. A právě takovým vrcholem, či třešničkou na dortu je nový přístroj Night Pearl IR510, vycházející z dosavadních zkušeností světových značek GUIDE a NIGHT PEARL. Požadavek zákazníků na cenově dostupný a kvalitní pozorovací přístroj byl vyslyšen. Nová IR510 disponuje výborným jádrem o rozlišení 384x288 pixelů s rychlostí obnovy obrazu 60Hz (v režimu NTSC). Výstupní displej využívá moderní technologii OLED. V praxi tyto výhody znamenají ostřejší obraz a odbourání zpoždění obrazu při rychlém pohybu.
 

 

Nejvyspělejší rozlišení jádra termovize dokáže nabídnout zvětšení 2x i 4x. Další z obrovských neduh předchozího modelu a většiny konkurenčních modelů na trhu je jejich výdrž baterie. Novinka Night Pearl IR510 dosahuje až 10 hodin provozu díky úspornému jádru a velkokapacitní Li-ion baterii. Nabíjet termovizi je možné pomocí standardního Micro USB kabelu, který v dnešní době je používán skoro ve všech mobilních telefonech, a je samozřejmě součásti v balení. Možnost zmrazení obrazu a detailnějšího přečtení pozorované zvěře je u nové Night Pearl IR510 samozřejmost, stejně tak jako standardní video výstup.

 

Uživatelé termovizí jsou zvyklí na možnosti použití dvou barev a to černou barvou zobrazovat teplé objekty nebo invertovat zobrazení teplé do barvy bílé. Velmi chválenou a žádanou novinkou je zobrazení nejteplejších míst červenou barvou. Můžete pomocí pár stisknutí tlačítek docílit opravdu jednoduchého vyhledání jakékoliv zvěře. 
 

 

Jak může být tato termovize praktická pro myslivce? Je velká tak akorát do ruky, není potřeba nijak složitě ostřit a ladit přístroj, jak tomu bylo u varianty IR518 či části jiných produktů. S termovizí Night Pearl IR510 uvidíte zvěř pohybující se v lese, i když budete sedět na posedu a s nočním viděním se vám odrazí přísvit od nejbližšího stromu. Budete moci velmi rychle rozeznat, jaká zvěř se nachází ve vaší dohledové vzdálenosti. Rozeznáte zvěř od neživého předmětu až na 900 metrů. Použití Night Pearl IR510 zvládne opravdu každý, stačí přístroj zapnout, nastavit správné dioptrie a můžete pozorovat. Přístroj se automaticky kalibruje. Není tedy třeba zakrývat objektiv či se jinak snažit o kalibraci, vše jednoduše a pohodlně. 

Proč je termovize Night Pearl IR510 hitem letošní sezóny? Jednoduché použití přístroje doplněn výborným výkonem a lidskou cenou, to jsou ty pravé důvody, proč se o IR510 zajímat. 
 

Stránky pro zakoupení produktu Night Pearl IR510, zde.

 
 

Odeslat článek známému Tisk